Jdi na obsah Jdi na menu
 


Filmy a dokumenty

27. 12. 2013

FILMY A POHÁDKY

Jestřábí žena - V hlavní roli je milenecký pár, kterému ale nebylo přáno a krutý, závistivý biskup na něj sešle kletbu - on je přes den člověk, v noci vlk, ona je přes den dravec, v noci žena. Jestli a jak se podaří kletbu zlomit, na to se musíte podívat sami.

Kes - Příběh nešťastného chlapce žijícího v rozvrácené rodině v chmurné části Anglie. V rodině ani ve škole nemá zastání a jeho jediným přítelem je poštolka Kes. Chlapec ji cvičí a udivuje tím své okolí... 

Král sokolů - Krásný pohádkový příběh ze středověku. Uvidíte v něm chlapce, který rozumí zvířatům a mluví s nimi. Právě kvůli této schopnosti se dostane do problémů s králem. On jediný však také dokáže zavolat vzácného sokola, po němž král tolik touží...

Bakerův jestřáb - O chlapci, který zachránil mládě jestřába před vlkem. Doma však o dalším zvířeti nechtějí ani slyšet. Rozhodne se tedy, že požádá o pomoc staříka, kterému všichni říkají Blázen a zdaleka se mu vyhýbají. Umí se však starat o zvířata. Společně pak jestřába cvičí... Vše se odehrává v krajině Divokého západu.

 

DOKUMENTY 

Sokolnictví - Jedná se o dokumentární film BBC, který už několikrát běžel na ČT a pojednává o sokolnictví z celého světa. Určitě doporučuji. Má 2 díly.

Nemocnice pro krále nebes - Tento dokument jsem viděla zatím jen na programu Z1. Pojednává o veterinární nemocnici pro dravce v Arábii. V odbornosti na dravčí medicínu nemá Arábie konkurenci.